O anoreksji słów kilka.

Przykro mi to stwierdzić, jednakże ostatnie badanie wskazują jednoznacznie na to, iż coraz więcej nastolatków, a szczególnie nastolatek, cierpi na jadłowstręt psychiczny. W tym krótkim tekście przedstawię w skrócie tę chorobę. Anoreksja jest zaburzeniem odżywiania, które zaburzeniu obrazu własnego ciała.

Występuje dysmorfofobia o niezwykle dużym nasileniu. Wówczas strach przybiera formę uporczywej i nadwartościowej idei. Znaczna większość anorektyków brzydzi się spożywać pokarmy i wymiotuje niedługo po ich spożyciu. Nie jest to przypadłość genetyczna, jak na przykład choroba Hashimoto.

7142786591_2908d40d7b_k

Jednakże, badania sugerują, że dziedziczna może być skłonność do zachorowania na tę chorobę. Charakterystyczną cechą tego zaburzenia odżywiania jest szybko postępujące wyniszczenie organizmu. Niestety, bardzo często zmiany są nieodwracalne. Podobnie, jak choroba bostońska, powoduje śmierć w około dziesięciu procentach wszystkich przypadków. Teraz już jest jasne, dlaczego jadłowstręt psychiczny jest tak niebezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie nigdy opublikowany, ani udostępniony. Pola obowiązkowe oznaczono *

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>